Szczegóły oferty:

 • Odpylanie przemysłowe

  odpylanie
 • Pneumatyczny transport ścinków (Trim Waste)
  więcej...
 • Odkurzanie przemysłowe

  więcej...
 • Wentylacja przemysłowa

  więcej...
 • logo NAAR Technik

Pomoc techniczna

Jeżeli masz pytania zadzwoń
lub skorzystaj z formularza zapytania dostępnego w dziale do pobrania

Instalacje odpylania przemysłowego

odpylacz przemysłowy

NAAR Technik specjalizuje się w nowoczesnym odpylaniu przemysłowym. Oferujemy najbardziej zoptymalizowane, energooszczędne a przez to często najtańsze instalacje odpylające na rynku. Realizujemy kompleksowe instalacje filtracji powietrza i likwidacji zanieczyszczeń pyłowych w przemyśle.

Odpylanie to istotny proces w przemyśle. Instalacje odpylające projektowane i wykonywane przez NAAR Technik zwiększają niezawodność, linii produkcyjnych, podnoszę efektywność zakładów, chronią zdrowie pracowników. Odpowiednio dobrane odciągi pyłów mogą zatem dawać wymierne korzyści. Projektując instalacje zdajemy sobie sprawę, że filtracja powietrza powinna być realizowana w jak najwcześniejszym etapie, dlatego bardzo ważne jest by usuwać zanieczyszczenia bezpośrednio u źródła ich powstawania. Istotnym zagadnieniem jest również hermetyzacja źródeł pylenia przez zastosowanie całkowitej obudowy oraz odciągi miejscowe i aspirację pyłów.

instalacja odpylająca

Zanieczyszczenia takie jak zapylenie, niebezpieczne opary, nadwyżki ciepła technologicznego, czy też hałas wpływają szkodliwie na zdrowie pracowników jak i pogarszają warunki produkcyjne obniżając efektywność zakładów. Dla usuwania szkodliwych substancji, aspiracji pyłów i filtracji powietrza na stanowiskach pracy stosujemy wentylację punktową wykorzystując: odciągi miejscowe (w tym odciągi pyłów i specjalnie projektowane odciągi spawalnicze), ssawy stanowiskowe, okapy, ramiona odciągowe, wyciągi spawalnicze. W przypadku ograniczeń w możliwości zastosowania odciągów miejscowych stosujemy strefową wentylację całego zakładu zwaną popularnie Push-Pull. Wychwycone zanieczyszczenia filtrowane są na odpowiednio dobranych urządzeniach filtracyjnych. Posiadamy nowatorski, opracowany przez naszych inżynierów system wentylacji Push Pull Eco zapewniający najkorzystniejszy na rynku wskaźnik poboru energii. Jest to filtracja powietrza w halach przemysłowych projektowana w sposób modułowy.

Odpylanie procesów technologicznych

Układy odpylania powietrza stosuje się dla usuwania pyłów i gazów powstających w procesach spawania, szlifowania, cięcia plazmowego, śrutowania, obróbki skrawaniem, polerowania, malowania, przesypywania, mieszania produktów, napełniania silosów, transportowania materiałów, kruszenia, odlewania metali oraz innych. W przypadku pyłów wybuchowych stosujemy zabezpieczone urządzenia posiadające ceryfikaty ATEX.
Więcej o systemach zabezpieczeń przeciwwybuchowych

instalacja odpylania gazów

W zależności od rodzaju zanieczyszczenia stosujemy: filtry workowe, filtry patronowe, filtry mgły olejowej, filtry mokre, skrubery, płuczki, cyklony i inne odpylacze. Zanieczyszczenia są usuwane przez różnego typu odciągi pyłów, odciągi wiórów, specjalistyczne ssawy oraz wyciągi pyłów oraz inne. Nasze instalacje aspiracji pyłów znajdują zastosowanie w bardzo szerokim zakresie w różnych gałęziach przemysłu takich jak przemysł: metalowy, odlewniczy, energetyczny, spożywczy, kompozytowy, farmaceutyczny, drzewny, stoczniowy, militarny, lotniczy, higieniczny, papierowy i wiele innych. Zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą najnowocześniejszych rozwiązań na rynku.Powrót do strony głównej naszej oferty